Oktober 2022

 

1    L   Springskytte 6, vpg C,  Grimsta, anm09.00-10.00

           Håtunahösten, Prec. Håtuna  Pssk  vpg ABC

           PPC  Cupmatch, Lövsta Skf

2    S    Krm Nat Helmatch, Snörom Atlas-Copco Pk vpg ABC Flyttad till 8/10

           KrM  Fält R, Lövsta  vpg BCR Flyttad från 25/9

           Arbetslag på Grimsta skjutbana kl 13.00 - 16.00 Nytt!

5    O  Luftpistol, träning sen, Parkskolan Solna, anm 18.00-20.00

7    F   Luftpistol, träning jun, Parkskolan Solna, anm 17.00-18.00

8    L   Springskytte, Grimsta Cup 4,vpg C,  anm 09.00-10.00

           Årets Rekryt, Furutorp, Lidingö  C
           KrM Nat Helmatch, Snörom Atlas-Copco Pk vpg ABC Flyttad från 2/10

9    S   Eggebyträffan Fält, U-Väsby vpg ABCR

12  O  Luftpistol, träning sen, Parkskolan Solna, anm 18.00-20.00

14  F   Luftpistol, träning jun, Parkskolan Solna, anm 17.00-18.00
           Fredagsträning på Grimsta  16.00-18.00  Nytt

15  L   Fältskjutning 4 vpg ABCR, Grimsta, anm 09.00-11.00

           Fältskjutning  FÖM vpg A, Grimsta, anm 09.00-11.00

           Atlas snabben/höst, Milsnabb, Snörom, Atlas-Copco Pk, vpg ABCR

16  S    Katarinaträffen Fält, Hacksjöbanan vpg  ABCR Inställd
16  S    Nybörjarskjutning precision och fält, Grimsta, Sthlmspolisen, vgpC Flyttat från 17/9

19  O   Luftpistol, Föt 4, sen,   Parkskolan Solna, anm 18.00-20.00

21  F    Luftpistol, träning jun, Parkskolan Solna, anm 17.00-18.00

22  L   Springskytte, Grimsta Cup 5,vpg C,  anm 09.00-10.00

            Livlinan, Prec. Hacksjöbanan  Katarina Psf  vpg ABC

23  S    Norrtäljeträffen, Fält, Norrtälje, Roslagens Ps, vpg ABCR

26  O   Luftpistol, träning sen, Parkskolan Solna, anm 18.00-20.00

28  F    Luftpistol, träning jun, Parkskolan Solna, anm 17.00-18.00

29  L   Springskytte 7, FÖM vpg C, Fallmål, Grimsta, anm,  09.00-11.00

           KrM Springskytte, Fallmål,  Grimsta, Sthlmspolisen, vpg C

30  S    Fältskjutning 5 vpg ABCR, Grimsta, anm 09.00-11.00

           Fältskjutning  FÖM vpg R, Grimsta, anm 09.00-11.00